خبر / شغل بازگشت به لیست اخبار یا مشاغل
۲۲ امرداد ۱۳۹۸
۴۵۱ بار بازدید شده

با مسیر دوره های پایگاه های داده بیشتر آشنا شویم!

مفهوم پایگاه داده از دههٔ ۱۹۶۰ برای کاهش مشکلات فزاینده در طراحی، ساخت، و نگهداشت سیستم های اطلاعاتی (معمولاً با تعداد زیادی کاربرِ نهایی همزمان، و با تعداد زیادی دادهٔ مختلف) ایجاد شده‌ است. این مفهوم به همراه مفهوم سیستم‌های مدیریت پایگاه داده که دستکاری مؤثر و کارا به پایگاه داده‌ها را ممکن می‌کند رشد کرده‌است.

نگهداری داده های مورد نیاز و تبدیل آن به اطلاعات و دانش، همواره از نیازهای دنیای فناوری اطلاعات می باشد. در این راستا ما نیاز به بانک اطلاعاتی و سیستم مدیریت بانک اطاعاتی داریم. می توانیم در بانک های اطلاعاتی، داده هایی را که فراموش می کنیم ذخیره کنیم و در زمان مورد نیاز آنها را بازیابی کنیم.

مدیریت بانـک اطلاعات، عـامل اصلی کارکرد بانک اطلاعات است که وظیفه تعــریف ذخـیره کردن، بهنگام سازی و بازیابی داده ها را بر عهده دارد.

 یکی از برترین شرکت های تولید کننده بانک اطلاعاتی و سیستم های مدیریت بانک های اطلاعاتی اوراکل می باشد.
بارها و در رسانه‌های عمومی و حتی مستندات علمی با این موضوع مواجه می‌شویم که سازمانی با ابعاد مختلف پس از آنکه در مواجه با رخدادها و اتفاقات تاثیرگذار منفی بر روی بانک اطلاعات خود نتوانسته داده‌های سازمانی خود را حفظ کند، دچار نابودی و یا مشکلات بزرگی شده است.

 

مسیر پایگاه های داده:

  1. دوره آموزش حرفه ای ( Oracle Database (Administration Workshop I
  2. دوره آموزشی طراحی و پیاده سازی SQL Server

 

معرفی دوره Oracle Database:

اوراکل يک بانک اطلاعاتي رابطه‌اي و شيءگرا مي‌باشد که توسط شرکت اوراکل ارائه شده است. اين بانک اطلاعاتي قادر به نگهداري حجم بالايي از داده‌ها بوده، آنها را با سرعت زيادي ذخيره و بازيابي نموده و همچنين امکانات برنامه‌نويسي، پشتيبان‌گيري، امنيتي و... متنوعي را فراهم مي‌کند. اوراکل يک بانک اطلاعاتي توزيع شده است و مي‌تواند با سيستم‌عامل‌هاي مختلفي از قبيل ويندوز و يونيکس کار کند.

متخصصین اوراکل از مخاطبان این دوره خواهند بود.

 

معرفی دوره SQL Server:

در مدل رابطه‌ای داده‌ها، زبان ساختارمند پرسش‌ها یا اس کیو ال (Structured Query Language - SQL) زبانی است سطح بالا مبتنی بر زبان سطح پایین و ریاضی جبر رابطه‌ای که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و نیز عملیات بر روی آنها به‌کار می‌رود.

با شرکت در این دوره مهارت های فنی مورد نیاز جهت نوشتن انواع دستورات Transact – SQL و کوئری های مختلف در SQL Server را کسب خواهید کرد. این دوره پایه و پیش نیاز دوره های Database Administration ،Database Development و Business Intelligence می باشد.

طراحان پایگاه داده، توسعه دهندگان و مدیران پایگاه داده SQL Server در سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی نیز از مخاطبان این دوره خواهند بود.

 

لیست دوره های پایگاه های داده در لایتک:

دوره آموزش حرفه ای ( Oracle Database (Administration Workshop I

دوره آموزشی طراحی و پیاده سازی SQL Server

 

بازنشر

نام کاربری یا کلمه ورود اشتباه است
ثبت نام انجام نشد
باشگاه ۲۴۶۸۹ عضوی لایتک
ثبت نام
ورود به صفحه شخصی
بازیابی گذرواژه
تلفن: ۰۲۱۶۶۰۱۳۶۴۷ - ۰۲۱۶۶۰۱۳۴۵۵ - ۰۲۱۶۶۰۳۵۱۲۵ - ۰۲۱۶۶۰۸۶۰۱۹
فکس: ۰۲۱۸۹۷۸۳۷۵۶
ایمیل: info@laitec.ir , edu@laitec.ir
استفاده از مطالب سايت لایتک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
کلیه حقوق این سایت متعلق به آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات (لایتک) است.
laitec.ir
Copyright © 2002-2020