در این بخش ویدیوهایی آموزشی که توسط اساتید لایتک تهیه شده است٬ قرار می‌گیرد

زنگ لينوكس لايتك

زنگ لينوكس لايتك

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

زنگ جاواي لايتك

زنگ جاواي لايتك

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

مروری بر زندگی توسعه دهندگان و برنامه نویسان در سال 2019 - بخش سوم

برخی از نتایج کلیدی این نظرسنجی به شرح ذیل ارائه می شود:

•پایتون، سریعترین رشد را در بین زبانهای برنامه نویسی اصلی داشته است، جاوا امسال هم در جایگاه دوم زبان محبوب پس از زبان برنامه نویسی Rust ایستاده است.

•بیش از نیمی از پاسخ دهندگان، اولین کد برنامه نویسی خود را در سن شانزده سالگی نوشته اند، هرچند که این تجربه در هر کشور و براساس جنسیت فرد متفاوت است.

•متخصصان DevOps و مهندسان ایجاد امنیت و پایداری سایت ها از جمله پردرآمدترین و باتجربه ترین توسعه دهندگان هستند که از شغل خود همواره راضی می باشند.

•از بین کشورهای برتر در این نظرسنجی، از آنجایی که چین با داشتن اعتقاد به اینکه افرادی که امروز متولد شده اند زندگی بهتری نسبت به والدین خود دارند ، دارای توسعه دهندگان خوشبین تری نسبت به سایر کشورها است. توسعه دهندگان در کشورهای اروپای غربی مانند فرانسه و آلمان از کمترین خوش بین ها در مورد آینده هستند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

مروری بر زندگی توسعه دهندگان و برنامه نویسان در سال 2019 - بخش دوم

در این نظرسنجی از پاسخ دهندگان خواسته شده است تا در مورد آخرین باری که مشکلات کد نویسی خود را با و بدون سایت Stack Overflow حل کرده اند اعلام کنند که داده ها حاکی از آن است که Stack Overflow در میزان زمان یک برنامه نویس 30 تا 90 دقیقه در هفته صرفه جویی می کند!

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

مروری بر زندگی توسعه دهندگان و برنامه نویسان در سال 2019 - بخش اول

در نظرسنجی انجام شده توسط Stack Overflow از 90 هزار برنامه نویس و توسعه دهنده مشخص شد که این افراد چگونه یاد می گیرند، ارتقاء می یابند و از چه ابزارهایی استفاده می کنند.

بررسی سالانه برنامه نویسان Stack Overflow بزرگترین و جامع ترین نظرسنجی از افرادی است که در سراسر جهان کدنویسی می کنند. هر ساله ، Stack Overflow یک نظرسنجی انجام می دهد که در آن همه فن آوری های مورد علاقه توسعه دهندگان گرفته تا تنظیمات شغلی آنها را پوشش می دهد. امسال نهمین سالی است که نتایج سالانه Stack Overflow برای توسعه دهندگان منتشر شده است و نزدیک به 90،000 برنامه نویس در اوایل سال جاری نظرسنجی 20 دقیقه ای را انجام دادند.

با وجود وسعت و ظرفیت گسترده نظرسنجی انجام شده برای اطلاع از نتیجه گیری های ارزشمند، تأیید می شود که نتایج این نظرسنجی ما به طور یکنواخت همه افراد جامعه توسعه دهنده را پوشش نمی دهد.

در این نظرسنجی از تجزیه و تحلیل عوامل جمعیتی استفاده شده است و در اکثر موارد تأثیر معنی داری نداشت.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

معرفي دوره طراحي وب از زبان فرشاد روزبهاني

این دوره برای شروع به کار در مسیر طراحی و توسعه وب بوده و هدف آن تربیت برنامه نویسان مسلط به طراحی سمت کاربر انواع وب سایت ها می باشد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

لایتک و کرونا _ قسمت اول

ما امروز با همه توان اینجا هستیم تا بیشتر و قوی‌تر از قبل در کنارتان باشیم. یادمان باشد در این روزهای سخت، آدم‌های بزرگ و از خودگذشته ای هستند که بدون هیچگونه چشم داشتی پابه‌پای هم برای روزهای بهتر می‌جنگند. ما دست تک‌تکشان را به گرمی می‌فشاریم و قدردان همه آنها هستیم.

ما در لایتک برای محافظت از دانشجویان در برابر ویروس کرونا، همه بخشهای مجموعه، کلاسها، میز و صندلیها و تجهیزات کلاسها را بر اساس استانداردهای سازمان‌ بهداشت جهانی، چندبار در روز ضدعفونی می‌کنیم. تمام کلاسهای لایتک هم هر شب با دقت ضدعفونی می‌شوند.

همه همکاران لایتک از دستکش و ماسک استفاده می کنند.

همه دانشجویان به محض ورود به لایتک، از ژل های ضدعفونی تعبیه شده در مکانهای ورودی لایتک و کلاسها می توانند استفاده کنند و نیز دستکش های یکبارمصرف هم در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

همچنین تمامی صندلی ها با فاصله گذاری مرتب چیده شده است تا ضمن رعایت فاصله اجتماعی لازم، مشکلی برای حضور دانشجویان و اساتید در کلاسهای حضوری ایجاد نشود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

توصیه های گروه مشاوران بوستون به سازمانها برای واکنش سریع در بحران کرونا

گروه مشاوران بوستون در تحقیقی به سازمانها برای واکنش سریع در بحران ویروس کرونا پیشنهاداتی را ارائه کرده اند. در این ویدئو این توصیه ها نمایش داده شده است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

معرفی ورکشاپ دیزاین سیستم

دیزاین سیستم چیست؟ 
یک دیزاین سیستم مجموعه ای قابل قبول از کامپوننت ها و راهنمایی ها به کمک استانداردهای شفاف است که از کنار هم قرار دادن آنها محصولات مختلفی حاصل خواهد شد. نتیجه این دیزاین سیستم یکپارچگی محصول نهایی و همچنین افزایش سرعت عمل دیگر طراحان خواهد بود.
 

مزایای ورکشاپ 
اجرای طراحی های بهینه شده،  انجام سریعتر پروژه های بزرگ و بین المللی، توسعه سریعتر طراحی توسط تیم توسعه دهنده، به اشتراک گذاری نقطه نظرات طراحان و مدیران پروژه، یکپارچگی طراحی 

۲۰ فروردین ۱۳۹۹
نام کاربری یا کلمه ورود اشتباه است
ثبت نام انجام نشد
باشگاه ۲۴۳۶۳ عضوی لایتک
ثبت نام
ورود به صفحه شخصی
بازیابی گذرواژه
تلفن: ۰۲۱۶۶۰۱۳۶۴۷ - ۰۲۱۶۶۰۱۳۴۵۵ - ۰۲۱۶۶۰۳۵۱۲۵ - ۰۲۱۶۶۰۸۶۰۱۹
فکس: ۰۲۱۸۹۷۸۳۷۵۶
ایمیل: info@laitec.ir , edu@laitec.ir
استفاده از مطالب سايت لایتک فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
کلیه حقوق این سایت متعلق به آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات (لایتک) است.
laitec.ir
Copyright © 2002-2020